کج بیل

2020/04/18 5694 بازدید
کج بیل

کج‌ بیل چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

جابجا کردن خاک ازجمله‌ی کارهایی است که باید برای گیاهان باغ، باغچه و گلدان انجام دهیم. این کار باعث تقویت خاک و رشد بهتر گیاهان می‌شود. بهتر است این کار و انجام فعالیت‌های دیگری نظیر کاشتن بذر گیاهان یا شکستن کلوخ‌ها را با استفاده از ابزار‌های باغبانی انجام دهیم. باید در نظر بگیرید که برای جلوگیری از انتقال آلودگی‌‌هایی که ممکن است از طریق خاک به بدن انسان وارد شود، استفاده از ابزاری نظیر انواع قیچی، بیلچه، و انواع چنگک کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.
کج بیل ابزاری است که کشاورزان از آن برای شکل دادن به خاک، جمع کردن خاک دور ریشه گیاهان، کندن شیار‌های باریک در خاک برای آبیاری یا کاشت بذر و مخصوصا برای حذف علف‌های هرز و ریشه‌های پوسیده گیاهان و همچنین در زمان برداشت محصولات کشاورزی ریشه‌ای مثل سیب زمینی استفاده می‌کنند.

انواع کج‌بیل ها:

کج‌بیل دو نوع کلی دارد.

کج بیل رو به پایین و عمود: در یک مدل فرد کج‌بیل را روی خاک به سمت خودش می کشد که این نوع کج بیل ها برای کندن یا کپه کردن خاک و حذف علف هرز استفاده می کنند.

کج بیل رو به جلو: مدل دیگری از کج‌بیل ها است که فرد آن را به عقب و جلو حرکت می دهد.که برای قطع علف‌های هرز از ریشه استفاده می کنند.

کج بیل

کج بیل (جمالی)

 این ابزار برای کاشت بذر، شکستن کلوخ و جابجا کردن خاک بسیار مناسب است. این محصول طوری طراحی شده که کار را برای کاربر تسهیل کند‏.‏ ابزار باغبانی مقاوم با سطح استاندارد بالا می باشد و برای باغبانی حرفه ای که دنبال بهره وری بیشتر است مناسب می باشد. در این محصول از فولاد یک دست و مقاوم استفاده شده است که طول عمر را افزایش می دهد‏. دسته‌ی این ابزار بسیار سبک است و از چوب ساخته می‌شود. می‌توانید برای امور باغبانی و رسیدگی به گیاهان در باغ یا باغچه استفاده کنید.

 

 


**       ادوات کشاورزی جمالی (تیزنشان)       **


اشتراک گذاری :

برچسب ه ابرچسب‌ها:, ,


مطالب مرتبط